Abitaş Çalışanları Ekmek alamıyoruz Diye Sosyal medyada Yardım Çığlığı Atıyorlar
Abitaş Çalışanları Maaş Krizi İle Karşı Karşıya: Belediye Yetkililerinden Yardım Çağrısı
Akçakoca Belediyesi İktisadi İşletmesi Abitaş, çalışanlarının maaşlarını ödememe kriziyle sarsılıyor. Genel Müdür Özcan Bıçakçı’nın önceki beyanatına rağmen, 24 Mayıs Cuma gününe kadar maaşların ödenmemesi, çalışanları zor durumda bıraktı.
Abitaş çalışanları, maaşlarını alamamanın getirdiği mağduriyeti ihbar hattına gönderdikleri mesajlarla dile getiriyor. “Ekmek götüremiyoruz, çocuğumuza mama alamıyoruz” diyen çalışanlar, maddi sıkıntıların arttığını ve borçlarının biriktiğini belirtiyorlar. Üzerlerinde yoğun bir mobbing baskısı olduğunu belirten çalışanlar, işten kendi istekleriyle ayrılmalarının istendiğini iddia ediyorlar.
Abitaş çalışanları, Akçakoca Belediye Başkanı Fikret Albayrak’a da tepkili. Seçim vaatlerini hatırlatan mağdur çalışanlar, “Çok zor durumdayız, sesimizi duyan yok mu?” diyerek yardım çağrısında bulunuyorlar.
Maaş krizi devam ederken, belediye yetkililerinden bir açıklama gelmedi. Ancak, çalışanların taleplerini dikkate alarak bir çözüm bulunması bekleniyor.
Bu gelişmelerin ardından, Abitaş çalışanlarının yaşadığı mağduriyetin giderilmesi ve maaşların en kısa sürede ödenmesi için yetkililerin harekete geçmesi bekleniyor.