DOLAR 27,2116
EURO 28,829
ALTIN 1676,126
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Düzce °C

tacize uğrayan çocuğun akrabaları elinden yine polis aldı

tacize uğrayan çocuğun akrabaları elinden yine polis aldı


04.04.2021
A+
A-

Akçakoca gündemine bomba gibi düşen 6 yaşındaki bir kız çocuğuna 4 ay boyunca kademeli bir şekilde Cinsel istismar olayı zanlının yakalanmasıyla beraber Konu Adliyeye taşındı

Adliyede hakim karşısına çıkarak suçunud a itiraf eden İsmet Yemeneci  tutuklanarak Cezaevine gitmek için Adliye kapısında bekleyen Jandarmanın aracına bindirilmek istenirken Tacize uğrayan kızın akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Polisin  araya girmesiyle zanlı adliye bahçesinden kaçırıldı.Bir diğer gelen haberde İsmet Yemenecini (PARAFİLL ) (Cinsel Sapkınlık hastalığı) Hastası olduğu ve Genç yaştan beri Bu hastalığı taşıdığı iddia edildi

Parafill hastalığın tıptaki açıklamasında Şu satırlara yer verildi

Parafililer (cinsel sapkınlıklar) ne demektir?
Parafili, cinsel uyarılma ve orgazm için, alışılmadık nesneler, eylemler veya durumları içeren tekrarlayıcı ve yoğun cinsel dürtü, fantezi veya davranışların zorunlu olması ile karekterizedir. Parafili denebilmesi için kişinin zorunlu ve tekrarlayıcı bazı koşullara bağlı olarak orgazm olabilmesi gerekir. Zaman zaman yapılan farklı cinsel etkinlikler parafili olarak değerlendirilmez.

Parafililerin (cinsel sapkınlıklar) çeşitleri nelerdir?
En çok görülen parafili çeşitleri şunlardır:

1-Egzibisyonizm (teşhircilik, göstermecilik): Kişinin genital organlarını, bunu beklemeyen bir yabancıya göstermesi.

2- Fetişizm: Cinsel ilginin cansız nesnelere yönelik olması.

3- Frottörizm (sürtünmecilik): Rızası olmayan bir kişiye dokunması ve sürtünmesi.

4- Pedofili: Ergenlik dönemine girmemiş bir çocukla ya da çocuklarla ilgili cinsel etkinlikte bulunma.

5- Cinsel mazohizm: Hakaret edilme, dövülme, bağlanma ya da başka bir biçimde

ıstırap çekme eylemi. Bu kişilerde cinsel haz alma olmazsa olmaz koşuldur.

6- Cinsel sadizm: Başka birinin psikolojik ya da fiziksel olarak ıstırap çekmesi. Bu kişilerde cinsel haz alma olmazsa olmaz koşuldur.

7- Voyörizm (gözetlemecilik): Bunu beklemeyen bir kişiyi çıplakken, soyunurken ya da

cinsel etkinlikte bulunurken gözetleme eylemi. Seyredilenin cinsel eylemde olması gerekmez, seyreden cinsel haz alır.

Bunlar dışında da pek çok parafili çeşidi bulunmaktadır; zoofili (hayvanlarla cinsel eylem), nekrofili (cesetler), ürofili (idrar)…gibi.

Parafililer (cinsel sapkınlıklar) kaç yaşında başlar?
Parafilik davranışlar çoğunlukla 18 yaşından önce başlar ve en sık 15-25 yaş arasında görülür.

Parafililerin (cinsel sapkınlıklar) görülme sıklığı nedir?
Parafililerin görülme sıklığı ile ilgili güvenilir bilgi az olmakla birlikte tahminlerden daha sık olduğu anlaşılmaktadır. Erkeklerde görülme oranı daha yüksektir.

Parafililerde (cinsel sapkınlıklar) tedaviler başarılı mıdır?
Tedavinin başarısı, genel olarak kişilik gelişimi ve olgunluk düzeyi ile paralellik gösterir. Kişilik gelişimi daha ileri düzeylerde olan ve ciddi bir kişilik bozukluğu olmayan hastalarda tedavi daha kolay ve başarılı iken ağır kişilik bozuklukları gösteren kişilerde tedavi çok daha uzun sürer. Hastanın tedavi motivasyonunun yüksek olması da tedavi başarısını etkilemektedir.

Parafililerin (cinsel sapkınlıklar) sebepleri nelerdir?
Parafililerin nedenleri henüz tam olarak aydınlatılamamıştır. Normal kabul edilen cinsel arzular ancak çocukluğun ileri dönemlerinde kurulur. Başlangıçta tüm insanlar çocukluklarının erken dönemlerinde parafili olarak kabul edilecek arzulara sahiptir. Normal gelişimde, 5-6 yaşlarında bu arzuların etkileri zayıflar. Parafilik kişide, bu gelişimin daha erken aşamalarında takılma mevcuttur. Bazen kişi olgun cinselliğe hiç erişememiş ve erken aşamalarda gelişmesi durmuştur.

Parafilisi (cinsel sapkınlıkları) olan biri ne yapmalıdır?
Bir psikiyatri uzmanından yardım alması önerilir. Ancak bu kişiler ilişkilerinde ciddi sıkıntılar yaşasalar bile tedavi amacıyla nadiren  psikiyatriye başvururlar, çoğunlukla eylemleriyle ilgili suç oluşturabilen parafililerde adli kurumlar aracılığıyla psikiyatrik başvuru gerçekleşir.

Parafililer (cinsel sapkınlıklar) nasıl tedavi edilir?  
Tedavide öncelikle psikoterapi, bununla birlikte ilaç tedavileri kullanılır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bolu Web Tasarım